LKS OSiR Komprachcice

II Liga - Meżczyzn

Strona główna

Remis w Legnicy.

Pierwszy punkt w drugiej rundzie zdobyli szczypiorniści Sparty. Podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka po wyrównanym meczu podzielili się punktami z Euco 9 Legnica. Była to ważna konfrontacja ze względu na pozycję w tabeli obu zespołów. W dalszym ciągu dzieli je punkt na korzyść ekipy z Dolnego Śląska. Spartanie jednak mogą być zadowoleni bo wyjście z dołka porażek w końcu się udało.

Oborniczanie zaskoczyli gospodarzy szybkim prowadzeniem na 0 : 2. Jednak 9 zaczęła lepiej bronić i skutecznie grać w ataku. Zdobycie 5 bramek pod rząd sprawiło, że Sparta przegrywała 5 : 2. Pościg bramkowy zaczął Jan Okpisz, zdobywca 10 trafień w przeciągu całego meczu. Dobrze funkcjonowała obrona, którą kierował Adrian Wosicki. W bramce pewnie czuł się Sebastian Kustoń i do 28 minuty gramy bramka za bramkę dochodząc do wyniku 10 : 10. W samej końcówce karnego broni Kustoń ale po tym popełniamy dwa kuriozalne błędy i tracimy jedenastą i dwunastą bramkę. Do szatni schodzimy przy wyniku  12 : 10. Po przerwie bramkę kontaktową zdobywa aktywny tego dnia Michał Eitner. Obraz gry zmienia się jednak w 39 minucie kiedy sędziowie wykluczają Dawida Teppera, Michała Eitnera a za moment Adriana Wosickiego. Grając w potrójnym i podwójnym osłabieniu Sparta nie daje odjechać rywalom i utrzymuje się w grze. Po wejściu wszystkich zawodników trzy bramki pod rząd zdobywa Okpisz i wychodzimy na prowadzenie 18 : 19. Później seriami po dwie bramki wymieniamy się prowadzeniem. Kiedy po rzucie Szymona Ratajczaka w 58 minucie prowadzimy 23 : 24 sędziowie dyktują rzut karny dla gospodarzy. Ważny rzut broni Paweł Rybarczyk, niestety w ataku nie potrafiliśmy dorzucić nic więcej a 9 zdobywa 24 bramkę z koła. Remis po 24 na trudnym terenie i po bardzo wyrównanym meczu jest sprawiedliwy.

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Nowak 2, Myszkowski 1, Surma, Ratajczak J. 2, Okpisz 10, Wosicki 2, Tepper 3, Garstecki, Eitner 3, Kuliński, Ratajczak Sz. 1.