LKS OSiR Komprachcice

II Liga - Meżczyzn

Strona główna

Sparta poległa przy Obrzyckiej.

Niestety porażka na inaugurację II rundy przed własną publicznością. Lepszy okazał się Zew Świebodzin 20 : 25. Przegrana wysoko pierwsza połowa pozbawiła złudzeń. Druga odsłona zdecydowanie lepsza ale mecz trwa 60 minut.

Już kilka minut po pierwszym gwizdku sędziów zaznaczyła się przewaga przyjezdnych. Nasz zespół był mało skuteczny, piłka z dobrych sytuacji nie wpadała do bramki. Tych błędów nie popełniali zawodnicy Zewu. Brak kontaktu przy rzutach wysokiego leworęcznego rozgrywającego Piotra Gadaja  kończył się utratą bramki. Do tego brak powrotu za skrzydłowym po tej samej stronie Kamilem Nogajewskim i przewaga w 20 minucie meczu wynosiła 3 : 10. Dalej nie było lepiej, Spartanie stali i patrzyli jak przeciwnicy zdobywają bramki, sami zaś przez 27 minut meczu uzbierali 3. W ostatnich dwóch minutach rzucamy kolejne 3 i schodzimy do szatni przy stanie 6 : 14. Po przerwie sygnał do walki dał Dawid Tepper. Najbardziej aktywny tego dnia zawodnik gospodarzy zatrzymywał, blokował i wspierał kolegów z pola i bramkarza Pawła Rybarczyka. Do tego włączył się na jedynce Michał Eitner i Sparta mozolnie odrabiała straty. Dobrą zmianę znowu dał Jonasz Garstecki, który bez kompleksów gra z bardziej doświadczonymi rywalami. Niestety zabrakło czasu i przede wszystkim skuteczności gdyż w najważniejszych momentach piłka nie trafia do bramki strzeżonej przez Dawida Galla. Sparta ostatecznie przegrywa 20 : 25 po dwóch skrajnie różniących się połowach.

Trener Marek Arciszewski: ,, Gratuluję przeciwnikom w pełni zasłużonego zwycięstwa. To że problemem naszych chłopaków nie są umiejętności tylko nastawienie i psychika pokazał w pełni ten mecz składający się z dwóch zupełnie innych odsłon. Przyczyny są skomplikowane i leżą w mentalnej sferze poszczególnych zawodników. W trakcie tygodnia kilka rozmów z Dawidem Tepperem okazała się sporym bodźcem do jego gry, która dziś była naprawdę wyśmienita. Potrzebujemy żeby wszyscy tak reagowali wtedy gra jak w drugiej połowie będzie się podobała publiczności. Zawodnicy poczują wtedy smak zwycięstwa i satysfakcję. Dziś są tylko oczywiste wnioski indywidualnie skierowane do moich zawodników. ‘’

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Kowalczak, Nowak, Myszkowski 2, Surma, Ratajczak J. , Włudarczak 1, Okpisz 7, Tepper 2, Garstecki 2, Sztuba, Eitner 4, Kuliński 1, Ratajczak Sz. 1.