OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Szczypiorniści Sparty pokonani przez Zawadzkie.

Liderująca w tabeli II ligi mężczyzn Stal Zawadzkie pokonała tym razem obornicką Spartę. Mecz wyjątkowo odbył się w odległych Zawadzkich. Miasteczko małe ale zrodziło jednego z najlepszych bramkarzy świata, ostoję reprezentacji, Sławomira Szmala.

Pierwsza połowa, podobnie jak cały mecz rozgrywana była w szybkim tempie. Zespoły raz za razem kontrowały się nawzajem. Dobrze w tym fragmencie gry spisywał się Hubert Narożny, który kończył wypracowane przez zespół kontry pośrednie. Nie potrafiliśmy jednak utrzymać dobrej dyspozycji strzeleckiej, zwłaszcza w rzutach karnych, przestrzelenie 3 z nich spowodowało stratę właśnie 3 trafień po pierwszej połowie. Schodzimy do szatni przy stanie 20 :17. Druga połowa zaczyna się z nadzieją na odrabianie wyniku. Mateusz Golczyński niweluje straty do dwóch oczek. Niestety w tym okresie gry do głosu doszli bardzo doświadczeni gracze z Zawadzkich. Wykorzystując nasze proste straty w ataku, wychodzą na prowadzenie 30 : 22. Stało się jasne, że nie będziemy wstanie zagrozić bijącym się o pierwszą ligę zawodnikom Stali. Mecz kończy się wynikiem 38 : 28 dla miejscowych. Trener Marek Arciszewski po meczu: ,, Mimo 10 bramek przewagi jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Przez 40 minut meczu byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Niestety straciliśmy siły, a co za tym idzie utraciliśmy percepcję gwarantującą grę na tym samym poziomie co przeciwnik. Bardziej doświadczona drużyna Stali potrafiła to wykorzystać. Bardzo dobre zawody rozegrał znowu Michał Eitner, który  brylował w każdym elemencie gry. Generalnie dobrze rozegraliśmy kontrę pośrednią i atak pozycyjny. Nie mieliśmy dziś jednak pełnej zmiany, nie pojechali z nami skrzydłowi choć ich obowiązki dobrze wypełnili Wosicki i Golczyński. Coraz pewniej na parkiecie spisuje się Filip Matuszak, z racji kontuzji w trakcie zawodów Jana Okpisza dostał dziś sporo minut. Wykorzystał je pozytywnie. Euforii nie ma, podobnie jak punktów ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Potrzeba czasu, a z jego upływem cierpliwości,  bo tych zawodników stać na wygrywanie. ‘’

Sparta: Wtorek, Kustoń, Rybarczyk, Narożny 6, Włudarczak, Matuszak, Pachulicz, Golczyński 6, Kołodziej, Wosicki 1, Tepper, Okpisz 2, Ratajczak Sz. 2, Eitner 11.

 


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się